Aktualności

2020-03-18

Ruszyła produkcja maseczek w CFD

Kielecki Park Technologiczny połączył siły z firmą Regioszulki. Na potrzeby produkcji maseczek udostępnił przestrzeń Centrum Fashion Design.

- Od kilku dni byliśmy w kontakcie z dyrektor KPT Justyną Lichosik, która zaproponowała nam tę współpracę. Jesteśmy regionalnym producentem. Mamy wiele kontaktów i wiemy jak ogromne jest zapotrzebowanie na maseczki w związku z koronawirusem. Dlatego łączymy siły, by pomóc na tyle na ile możemy - mówi Jakub Waszak, właściciel firmy Regioszulki.  Podkreśla jednak, że nie są to jałowe maseczki medyczne, ale mogą służyć do zapewnienia indywidualnej ochrony siebie i swoich bliskich.  W pierwszej kolejności trafią one do szpitali w Kielcach i Starachowicach, potem do pozostałych w regionie. W związku ze wzmożoną produkcją rosną potrzeby. - W tym momencie najbardziej potrzebujemy dwóch najważniejszych materiałów - stuprocentowej bawełny oraz fizeliny o różnej gramaturze, a także tasiemek do wiązania. Jeżeli ktoś posiada materiały atestowane, wszelkiego rodzaju włókniny używane na co dzień do produkcji akcesoriów i odzieży medycznej, także nam się bardzo przydadzą. Jeśli uda nam się zdobyć włókninę i opracujemy wzór, będziemy szyć również kombinezony - dodaje Jakub Waszak. Dodaje, że sytuacja jest bardzo rozwojowa. - Na razie pracują cztery krawcowe, z czasem, jak będziemy pewni stanu zdrowia innych osób, również będziemy chcieli je zaangażować - mówi.  

 W ramach akcji „Kieleckie krawcowe szyją do szpitali” niektóre panie pracują w domach, uruchomione zostały także inne szwalnie. - Chcemy całość połączyć logistycznie by móc uszyte produkty przewieźć do szpitali.

 Jeżeli ktoś chce przekazać niezbędne materiały proszony jest o bezpośredni kontakt z Jakubem Waszakiem - tel. +48532152705.
Galeria zdjęć

Powrót