Aktualności

2020-02-28

Podpisano umowę na budowę Inkubatora Rotterdam INC.

Jeszcze w marcu ogłoszony zostanie przetarg na budowę Inkubatora Logistycznego Rotterdam INC. W Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę na dofinasowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Inkubator logistyczny Rotterdam INC., wraz z całym pakietem usług, to odpowiedź na potrzeby firm z sektora MŚP oraz na rosnące zainteresowanie ofertą Kieleckiego Parku Technologicznego ze strony zarówno nowych przedsiębiorstw, jak i tych zlokalizowanych już w KPT. - Miejsce to dedykowane jest przedsiębiorstwom, które dynamicznie się rozwijają i oprócz powierzchni biurowej, produkcyjnej i laboratoryjnej, która już znajduje się w ofercie Kieleckiego Parku Technologicznego, potrzebują również przestrzeni magazynowo-logistycznej. Ponadto poszukują wsparcia doradczego w prowadzeniu działalności gospodarczej na każdym etapie – od momentu rozpoczęcia działalności po fazę ekspansji rynkowej – mówi Justyna Lichosik, dyrektor KPT. Dodaje, że projekt zakłada dofinansowanie na poziomie 100 procent wartości wydatków kwalifikowalnych przedsięwzięcia.

Zapotrzebowanie na boksy magazynowe o zróżnicowanej powierzchni - począwszy od 30 o nawet 200 metrów kwadratowych - zgłaszają w dużej mierze firmy eksportowo-importowe i dystrybucyjne, a także firmy z branży e-commerce. Rotterdam INC. ma być zaawansowaną technologicznie przestrzenią. Chodzi o to, by jak najbardziej ułatwić przedsiębiorcom korzystanie z niego, tak aby mogli zoptymalizować proces zamówień, dostaw i kompletowania towaru. Przewiduje się zastosowanie narzędzi aplikacyjnych w celu zdalnego sterowania wynajętą przez danego przedsiębiorcę przestrzenią.

Inkubator Rotterdam INC. będzie mieć ok. 2200 mkw. powierzchni, stałą rampę przeładunkową, windę towarową oraz przestrzeń by móc jak najswobodniej poruszać się wózkami paletowymi i elektrycznymi. Całość podzielona zostanie na pomieszczenia magazynowe o różnej wielkości, do 200 mkw., zaś teren wokół budynku zakłada możliwość swobodnego parkowania i manewrowania samochodami dostawczymi.

Planuje się, że przetarg na wyłonienie generalnego wykonawcy inwestycji ogłoszony zostanie w marcu, zaś budowa ruszy jeszcze w tym roku.
Galeria zdjęć

Powrót