Aktualności

2019-09-24

Empatia i networking, czyli kolejna edycja Design Thinking Week w KPT

Empatia i networking to hasła, wokół których odbywać się będą warsztaty organizowane przez KPT w ramach kolejnej edycji Festiwalu Design Thinking Week.

DTW na terenie całego kraju organizuj Stowarzyszenie Top 500 Innvoators od 2014 roku. Jest to festiwal projektowania innowacyjnych rozwiązań, który, w myśl metodyki design thinking, z roku na rok intensywnie pracuje, by stawać się lepszym i przychylniejszym dla swoich użytkowników.

W tegorocznej edycji Design Thinking Week Kielecki Park Technologiczny przygotował warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i średnich. KPT na co dzień wspiera nie tylko firmy, ale także młodych ludzi, którzy w przyszłości zakładać będą własne biznesy. Realizuje projekty, które pomagają młodzieży w rozwoju kompetencji przyszłości, uczą współpracy i działania w grupie. Tak też będzie na tegorocznych warsztatach. Podczas zajęć eksperci KPT pokażą jak kreatywnie rozwiązywać problemy i do czego przydaje się empatia. Uczestnicy „wejdą” w role start-upów i wykreują własny biznes. Dzięki zajęciom przekonają się jak ważna jest praca zespołowa i że razem można osiągnąć znacznie więcej.  

Pierwszy z warsztatów pn. „Empatyczni w grupie” odbędzie się 2 października w Szkole Podstawowej w Chęciach. Podczas zajęć poruszane będą zagadnienia empatii i współpracy w grupie. Uczestnicy dowiedzą się co to jest empatia, jak jest ważna. Uczniowie wypracują elementy persony, wykorzystując techniki myślenia wizualnego i dowiedzą się jak ważna jest rola współpracy w grupach, networkingu w procesie analizowania i definiowania problemu z punktu widzenia użytkownika.

Drugi z warsztatów odbędzie się 4 października w Centrum Fashion Design KPT. Wezmą w nim udział uczniowie Liceum im. Śniadeckiego w Kielcach. Zajęcia pt. „Design thinking – zostań architektem własnych kompetencji” pokażą ideę pracy z metodyką Design Thinking. Uczestnicy poznają stosowane w niej narzędzia, jak  persona, mapa empatii, ścieżka klienta, metody kreatywnego generowania pomysłów oraz możliwe wersje prototypu produktu czy usługi. Przy okazji młodzi ludzie poznają zagadnienia dotyczące empatii i networkingu. Nie zabraknie także praktycznych wskazówek jak praktycznie i na co dzień wykorzystywana jest metodyka DT. Udział w warsztacie to dla uczniów doskonała okazja do rozwijania własnych kompetencji przyszłości.

Design Thinking to metodyka, która poprzez wczucie się w rozmowę, badanie, a przede wszystkim podążanie za użytkownikami, pozwala odkryć dotąd nierozpoznane potrzeby i dostosować rozwiązania do tego, czego użytkownik ostateczny rzeczywiście oczekuje. Wszystko to w dobrym klimacie, pracując w zespołach z ludźmi, którzy podzielają pasję, są otwarci i kreatywni.

Powrót