Aktualności

2019-09-20

Drugi etap projektu budowy parku w Winnicy

Projekt Winnickiego Parku Innowacji i Technologii wchodzi w drugi etap. Pod koniec września na Ukrainie odbędą się konsultacje eksperckie.

Spotkania mają na celu konsultacje założeń projektu budowy parku z różnymi grupami, zarówno tymi, którzy mają być bezpośrednimi jak i pośrednimi odbiorcami czy klientami przyszłego ośrodka innowacji.

Wybrani do projektu eksperci z Polski spotkają się między innymi z władzami miasta i obwodu winnickiego aby skonsultować oczekiwania włodarzy dotyczące funkcjonowania parku, oferty i jego misji. - Będziemy rozmawiać o charakterystyce miasta i regionu, dominujących branżach, czy wskaźnikach takich jak bezrobocie, średnia płaca, średnia cena za m2 powierzchni biurowej itp. Naszym zadaniem jest opracowanie dokumentacji - źródeł finansowania, rozliczeń, formy prawnej, organizacyjnej parku itp. Wypracowane zostaną także poszczególne elementy, jak program inkubacyjny, centrum transferu technologii czy szkoła IT i centrum wspierania przedsiębiorczości – wymienia Joanna Rudawska, kierownik Działu Projektów Rozwojowych KPT.

Wstępna koncepcja nowej instytucji zakłada renowację istniejącego obiektu i dostosowanie go do nowoczesnych trendów. Ma on nosić nazwę Crystal i gotowa jest już wizualizacja miejsca. Przewidziana jest powierzchnia biurowa, inkubator, przestrzeń coworkingowa oraz centrum doradztwa.

Wizyta w Winnicy planowana jest na 23-26 września. W programie jest także spotkanie ze strat-upami, studentami, a także małymi i dużymi firmami, które przedstawią swoją wizję i oczekiwania wobec nowego miejsca. Spotkanie z uczelniami oraz organizacjami pozarządowymi natomiast ma na celu zbudowanie wokół parku sieci instytucji, które nie tylko będą czerpać z oferty parku, ale również ją współtworzyć. - Będziemy weryfikować co ośrodki naukowe mogą zaoferować, jaki jest ich potencjał, jaka specyfika, jak mogą się włączyć, czego oczekują, jak sobie wyobrażają współpracę, jakie są korzyści i bariery – dodaje Joanna Rudawska.

Projekt współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
Galeria zdjęć

Powrót