Aktualności

2019-09-13

Wizyta studyjna z Białej Cerkwi

O tym jak wspierać przedsiębiorczość i budować start-upowy ekostystem mogli dowiedzieć się przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu z miasta Biała Cerkiew na Ukrainie podczas kolejnej organizowanej przez KPT wizyty studyjnej.

Wizyty studyjne w KPT to oferta przygotowana z myślą o przedstawicielach władz miasta, uczelni wyższych, organizacji pozarządowych i wszystkich instytucjach, które chcą lepiej poruszać się w tematyce ośrodków innowacji i przedsiębiorczości. 

Tym razem KPT odwiedzili przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu z Białej Cerkwi. – Jesteśmy tu po to, by zobaczyć jak w Polsce wygląda wsparcie młodych ludzi z pomysłami na biznes. Tworzymy swój własny lokalny start-upowy ekosystem. Chcemy zebrać najlepsze praktyki i dać najbardziej rokującym studentom oraz uczniom szkół średnich możliwość rozwoju tak by poznali jak tworzyć modele biznesowe, prototypy produktów by je potem skomercjalizować. Jesteśmy w KPT bo to doskonały przykład instytucji, która pomogła wielu początkującym przedsiębiorcom. To idealne dla nas odniesienie – mówił Vitalii Lisovyi, dyrektor UF Incubator.  

Podczas trzydniowej wizyty goście zdobyli niezbędną wiedzę na temat rekrutacji oraz wynajmowania powierzchni, nie tylko rzeczywistej ale również tej wirtualnej za sprawą innowacyjnego narzędzia jakim jest ,,Wirtualny Inkubator”. Wysłuchali prelekcji na temat współpracy pomiędzy Parkiem a uniwersytetami oraz promowania firm i kanałów KPT.

Drugi dzień w całości poświęcony był szkoleniu z metodologii Design Thinking. Całość została podzielona na trzy części. W pierwszej omówiona została faza empatii. Jej celem było wyjaśnienie w jaki sposób znać i rozumieć perspektywę użytkowników. W kolejnym module przy pomocy ,,Mapy Myśli” opisano fazę definiowania problemu. Przesłaniem było uchwycenie istoty tego, z czym zmagają się klienci, określenie właściwego problemu oraz kluczowych założeń dla projektowanego rozwiązania na podstawie zebranych informacji. W trzeciej części przedstawiona została faza generowania pomysłów, na której pokazano jak rozwiązywać kryzysowe sytuacje za pomocą kreatywnych technik. Wykorzystano do tego piramidę kreatywności czy chociażby burzę mózgów. W przedostatnim etapie wykładu omówiono fazę prototypowania i testowania. W tym module można było dowiedzieć się jak tworzyć namacalne prototypy usług niematerialnych. Na koniec przedstawiono fazę testową, podczas której zaprezentowano wykonane prototypy, a także zebrane informacje zwrotne od użytkowników, które z pewnością pomogą we wprowadzeniu poprawek i wykonaniu ostatecznej wersji projektowanego rozwiązania.

W ostatnim dniu była mowa o doświadczeniach KPT w realizacji programu Platform Startowych dla nowych pomysłów. Uczestnicy dowiedzieli się jak tworzyć odpowiednie warunki sprzyjające powstawaniu i rozwijaniu innowacyjnych, technologicznych przedsiębiorstw. Goście z Ukrainy przekonali się również krok po kroku czym jest proces inkubacji, mentoring czy coaching.

Więcej informacji nt. oferty wizyt studyjnych: https://bit.ly/2JvxMLm 




Galeria zdjęć

Powrót