Aktualności

2019-08-16

Gotowa jest już wizualizacja 4D Office

Nowoczesny zakład produkcyjny o powierzchni ponad 3 tys. mkw. wybuduje w Kieleckim Parku Technologicznym spółka 4D Office. Firma, w drodze przetargu, nabyła uzbrojony przez KPT teren.

Gotowe są już wizualizacje nowego obiektu. Przygotował je zespół projektowy z pracowni TERA GROUP. Budowa ruszyć ma jeszcze w tym roku. 

4D Office to kolejna po VitrinTec spółka należąca do Tomasza Rybki - kielczanina, który pierwszą powierzchnię w Kieleckim Parku Technologicznym wynajął w 2010 roku. Zespół projektuje profile aluminiowe i produkuje szkło służące do aranżacji nowoczesnych wnętrz. Konstrukcje te charakteryzuje wysoka akustyka oraz transparentność. Ich innowacyjny system Ultra Silence cechuje najwyższa dostępna na rynku izolacyjność akustyczna, dzięki zastosowaniu podwójnego przeszklenia ze specjalnymi foliami typu SI. Od niedawna firma zajmuje się także produkcją nowoczesnych mebli biurowych.

Obecnie siedziba spółek mieści się w Centrum Technologicznym, w hali Recife, ale właściciel myśli o dalszym rozwoju. Na zakupionej w drodze przetargu działce w strefie C chce stworzyć miejsce w rodzaju concept factory, w którym produkowane będą wszystkie elementy potrzebne do aranżacji nowoczesnego biura, czyli ściany działowe, meble biurowe, a także absorbery hałasu, które z jednej strony pełnią funkcje użyteczne, a z drugiej tworzą estetyczne wyposażenie biura. Dziś firmy zwracają uwagę na estetykę miejsca pracy, by zarówno klienci, jak i pracownicy, czuli się w nim dobrze. Taka przestrzeń ma inspirować i pobudzać  do działania oraz wpływać na efektywność pracy.
Obiekt będzie przestrzenią, w której realizowane będą wszystkie pomysły, także te wypracowane przez VitrinTec, a więc związane z produkcją profili aluminiowych. Ważną część stanowić będą prace zespołu badawczo-rozwojowego (R&D), który cały czas pracuje nad unowocześnieniem tych rozwiązań. W planach jest również  uruchomienie lakierni proszkowej, tak bardzo potrzebnej w cyklu produkcyjnym.

Dziś w portfolio spółek należących do grupy znajdują się realizacje dla znanych międzynarodowych korporacji, jak Google, Coca Cola, czy Shell oraz dla kilku dużych banków inwestycyjnych. Ich produkty można podziwiać także w warszawskim biurowcu Warsaw Spire, który w 2017 roku otrzymał nagrodę MIPIM Awards, najbardziej prestiżowego konkursu w branży nieruchomości na świecie.
Galeria zdjęć

Powrót