Aktualności

2019-08-09

Firma Exentis stworzyła nowoczesną platformę dla szkół

Firma Exentis stworzyła nowoczesną platformę dla szkół

Spółka Exentis, lokator Kieleckiego Parku Technologicznego, stworzyła nowoczesną platformę internetową do zarządzania i administrowania pracą  szkoły językowej i innych placówek, które prowadzą kursy i zajęcia z zakresu edukacji pozaszkolnej.

Jak tłumaczy Izabela Walkiewicz z firmy, eduSky to platforma, która pozwala między innymi na intuicyjne organizowanie pracy uczniów, kadry nauczycielskiej i grafiku zajęć. Pomaga prowadzić i monitorować proces zapisów na kursy, ewidencję umów, operacje finansowe, prowadzone zajęcia i inne czynności związane z codzienną działalnością placówki. System poprawia komunikację i relację z kursantami,  ogranicza biurokrację  i znacznie uławia zarządzanie.

EduSky jest dostępna on-line. Można z niej korzystać poprzez przeglądarkę internetową logując się z wielu różnych stanowisk, z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Korzystanie z systemu oparte jest na świadczeniu usługi w  ”chmurze”.  Oznacza to, że baza danych eduSky znajduje się na wyspecjalizowanych i wielopoziomowo zabezpieczonych serwerach, dzięki czemu klient nie musi instalować oprogramowania, kupować  kosztownych licencji na program, czy mieć własnego serwera. System eduSky wykorzystuje najnowsze technologie informatyczne.

- Nasza przygoda z systemem eduSky i  z branżą edukacyjną  zaczęła się ponad dwa lata temu. Jedna z większych szkół językowych w Kielcach zgłosiła się wówczas do nas z zapytaniem o możliwość przygotowania dedykowanego systemu do zarządzania.  Temat mocno nas zaintrygował. Po rozpoznaniu rynku w zakresie dostępnych rozwiązań wysnuliśmy jeden podstawowy wniosek , że  w tej branży brakuje systemu, który byłby intuicyjny, nowoczesny  i dostępny w rozsądnej cenie – opowiada Izabela Walkiewicz z firmy Exentis. Dodaje, że zainteresowanie narzędziem pojawiło się od samego początku. Ze względu na swoją unikalną elastyczność i wygodę użytkowania EduSky służy także w szkołach muzycznych, akademiach rozwoju umiejętności , prywatnych przedszkolach. System był sukcesywnie doskonalony i rozwijany pod konkretne potrzeby i wymagania szkół językowych i placówek edukacyjnych. Obecnie platforma umożliwia między innymi automatyczne wiązanie wpłat bankowych z umowami zarejestrowanymi w systemie oraz wsparcie w układaniu grafiku zajęć. Dodatkowo wersja mobilna eduSky  daje alternatywny dostęp do wybranych danych bez konieczności logowania się do systemu na komputerze.  Aplikacja dostępna jest zarówno dla systemu Android jak i iOS. Obecnie w ramach aplikacji mobilnej eduSky udostępniony jest  dedykowany panel dla  nauczycieli oraz dla rodziców i uczniów.

– W czerwcu minął rok od pierwszego wdrożenia systemu eduSKY! Nie ukrywamy, że rozwój platformy jaki nastąpił w ciągu tego czasu przerósł nasze najśmielsze przewidywania. Ten czas również potwierdził  słuszność naszych decyzji technologicznych - aplikacja jest stabilna, a zastosowane narzędzia gwarantują możliwość szybkiego rozwoju i wprowadzania modyfikacji. Przez ten czas do systemu wprowadzonych zostało sporo modyfikacji, niektóre mechanizmy dla uproszczenia działania zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy ponownie – mówi Dariusz Walkiewicz z Exentis i dodaje, że obecnie firma koncentruje swoje działania na dwóch głównych punktach strategii wdrożeniowej - stabilizacji systemu i niewielkich usprawnieniach, dzięki którym praca z eduSky będzie jeszcze bardziej komfortowa. Cały czas twórcy eduSky pracują też nad tworzeniem dokumentacji i rozwojem Działu Wdrożeń, aby jak najlepiej wspierać klientów w codziennej pracy z eduSky.

Więcej o platformie eduSky: https://edusky.pl/pl/

Powrót