Aktualności

2019-07-29

Będą dzielić się wiedzą z innymi. CABIOMEDE w DIH

Kiedyś sami uczyli się od najlepszych. Teraz wiedzą i doświadczeniem dzielić się będą z innymi. Kolejnym partnerem merytorycznym w projekcie KPT StartUp Digital Innovation Hub została firma CABIOMEDE.

Realizowany przez KPT projekt ma zapewnić szeroki zakres usług małym i średnim firmom w zakresie digitalizowania procesów realizowanych w danym przedsiębiorstwie. Ma także wspierać start-upy we wprowadzaniu tego typu rozwiązań.

Jednym z partnerów merytorycznych, czyli podmiotów, które będą dzielić się wiedzą z innymi, jest firma CABIOMEDE, lokator KPT oraz operator Centrum Druku 3D KPT. - Jako młode przedsiębiorstwo sami korzystaliśmy z procesu inkubacji w ramach projektu Platform Startowych, więc proces i forma działania tego typu, jest nam znana. Wiemy czego potrzeba młodym firmom do rozwoju – na co powinny położyć szczególny nacisk i przeznaczyć większe zasoby, a gdzie można pewne procesy uprościć lub przyspieszyć – mówi Aleksandra Kurkowska, prezes zarządu CABIOMEDE. Dodaje, że taka współpraca zapewni małym firmom, startu-pom, czy też osobom z pomysłem na swój biznes, dostęp do zaawansowanych technologii, doświadczonych partnerów oraz pozwoli na zrealizowanie wielu ciekawych i innowacyjnych projektów. - CABIOMEDE posiada duże zaplecze technologiczne, szczególnie w zakresie szybkiego prototypowania oraz usług badawczo-rozwojowych. Może to otworzyć dla wielu początkujących przedsiębiorców możliwości do rozwoju i wprowadzenia innowacyjnego produktu na rynek oraz pozwolić na nawiązanie długotrwałej współpracy biznesowej – podkreśla Aleksandra Kurkowska.

Firma liczy, że uda się nawiązać współpracę z firmami z otoczenia DIH, jak i korzystających z jego usług, co doprowadzi do wzajemnego rozwoju kompetencji, zwiększenia potencjału firm, zrealizowania ciekawych projektów, a także umożliwi współpracę komercyjną w długotrwałej perspektywie. - Jest to dla nas również pewnego rodzaju wyróżnienie, gdyż będąc wciąż młodą firmą możemy podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, a równocześnie budować pozycję eksperta w naszej branży  - mówi prezes zarządu.

Jaka będzie rola CABIOMEDE w DIH? Jako forma działu badawczo-rozwojowego inżynierii medycznej, a także operator Centrum Druku 3D KPT, firma  posiada szerokie zaplecze technologiczne, szczególnie w obszarze szybkiego prototypowania i druku 3D, oraz duże doświadczenie związane z branżą medyczną i weterynaryjną. Dlatego firma udostępni zainteresowanym podmiotom usługi oraz wsparcie merytoryczne. - Szybkie prototypowanie jest szczególnie ważne w początkowych etapach powstawania produktu – firma może go przetestować w prosty i szybki sposób, bez potrzeby tworzenia pełnego procesu technologicznego.
Galeria zdjęć

Powrót