Aktualności

2019-07-26

Beauty Photo. Warsztaty z fotografii studyjnej w Centrum Fashion Design KPT

17 sierpnia w Centrum Fashion Design Kieleckiego Parku Technologicznego odbędą się warsztaty z fotografii studyjnej. To kolejne z cyklu wydarzeń organizowanych z myślą o pasjonatach fotografii.

Częścią Centrum Fashion Design Kieleckiego Parku Technologicznego, obok prototypowni, studia graficznego i show room`u jest Studio Foto. Miejsce to jest w pełni wyposażone w profesjonalny sprzęt fotograficzny oraz oświetleniowy umożliwiający realizację dowolnego pomysłu na sesję.

- Warsztaty fotograficzne organizowane są tu nie po raz pierwszy. Teraz jednak będziemy robić to częściej. Przygotowujemy właśnie ofertę dla szkół, w których są klasy ukierunkowane na przykład na reklamę. Ale chcemy by miejsce to było dostępne także dla pasjonatów fotografii na różnych etapach zaawansowania. CFD to przede wszystkim moda, dlatego planujemy także eventy łączące te dziedzinymówi Justyna Lichosik, pełniąca obowiązki dyrektora KPT.   

Beauty Foto – taką nazwę będą mieć warsztaty, które odbędą się 17 sierpnia w godzinach 8-11. Zajęcia skierowane są do początkujących adeptów fotografii chcących postawić pierwsze kroki w zakresie fotografii studyjnej nakierowanej na fotografię modową. Poprowadzi je Piotr Młynarczyk, fotograf samouk, z wieloletnim doświadczeniem w pracy reporterskiej i fashion. W swojej pracy skupia się na ukazaniu naturalnego piękna oraz skuteczności i prawdzie przedstawianego obrazu. Jego dorobek fotograficzny to realizacja zdjęć fashion oraz szereg sesji reporterskich podczas wydarzeń masowych. Obecnie jest właścicielem firmy Hejo Studio - www.hejostudio.com 

Zakres warsztatów obejmuje pracę ze światłem stałym i błyskowym, zastosowanie modyfikatorów światła, zależność między odległością źródła światła a jego mocą i dynamiką. Uczestnicy dowiedzą się jak konfigurować oświetlenie studyjne oraz poznają dobre praktyki w pracy z modelką. Zdobytą  wiedzę będą mogli już podczas zajęć wykorzystać w praktyce. Planowana jest bowiem sesja z modelkami.

Na warsztaty należy zabrać swój aparat (preferowana praca w systemie Canona), kartę pamięci oraz baterię. Wydarzenie jest płatne. Aby wziąć udział należy się zarejestrować (bilety dostępne od 1 sierpnia): https://evenea.pl/imprezy/szkolenia/kielce/warszataty-beauty-foto-w-cfd-229432/?source=directory 

Regulamin warsztatów: https://bit.ly/2JJmDGZ 

Powrót