Aktualności

2019-07-15

Transition Technologies PSC partnerem merytorycznym KPT StartUp DIH

Transition Technologies PSC jest partnerem merytorycznym w projekcie KPT StartUp Digital Innovation Hub. Udział w przedsięwzięciu to dla firmy między innymi szansa do nawiązywania nowych relacji biznesowych z firmami MŚP oraz do aktywnego kreowania sektora IT w Polsce.

Celem Digital Innovation Hub KPT StartUp jest zwiększenie dynamiki cyfrowej transformacji regionu świętokrzyskiego. W partnerstwie KPT StartUp DIH jest 6 podmiotów, wśród nich jest właśnie TT PSC. Głównym założeniem jest kompleksowa obsługa głównie start-upów, ale nie tylko poprzez szeroki zakres usług. DIH ma zapewnić wsparcie w zakresie digitalizowania procesów realizowanych w firmie, jak również we wprowadzaniu tego typu rozwiązań przez start-upy.

To pierwszy dla TT PSC stricte komercyjny projekt z KPT. Jak informuje Wojciech Wąsik, kierownik kieleckiego biura spółki, firma poszukuje nowych obszarów zastosowania swoich rozwiązań i usług. Udział w DIH pozwala im zatem rozszerzyć ofertę na obszar MŚP i otwiera kolejny kanał komunikacji o usługach jakie świadczy TT PSC. - Przykładamy dużo uwagi oraz inwestujemy nasz czas w działania mające na celu rozwój branży IT. W tym wypadku, liczymy że dzięki naszemu wsparciu powstaną nowe firmy rozwijające innowacyjne pomysły lub działające już firmy staną się bardziej konkurencyjne dzięki automatyzacji procesów i wdrożeniu rozwiązań cyfrowych. Wprowadzanie innowacji do firm wiąże się także z kreowaniem zapotrzebowania na wysoko wyspecjalizowanych inżynierów – mówi Wojciech Wąsik. Dodaje, że udział TT PSC daje firmie bardzo dobrą pozycję do nawiązywania nowych relacji biznesowych z firmami MŚP oraz do aktywnego kreowania sektora IT w Polsce. To także szansa na rozwój i inwestycje w zespoły dynamicznie rozwijające nowe produkty i usługi.

Jako partner merytoryczny z branży IT w projekcie, TT PSC skupiać się będzie przede wszystkim na wsparciu inicjatywy poprzez ofertę usług związanych z wytwarzaniem oprogramowania, systemami opartymi o chmurę AWS, rozszerzoną rzeczywistością, rozwiązaniami IoT i integracje systemów dziedzinowych, automatyzacją procesów i organizacja PMO oraz szkoleniami z metodyk zwinnych.

Wsparcie firma podzieliła Proces na kilka etapów:

  • Warsztaty/spotkanie wprowadzające (1-2 dni) – porozmawiajmy o Twoim pomyśle. Niezależnie czy sprawa dotyczy nowego przedsięwzięcia rozwijanego w ramach startupu czy usprawnienia już istniejących procesów, pierwszym krokiem zawsze jest spotkanie robocze i omówienie zakresu, specyfiki zagadnienia i pożądanego rezultatu.
  • Pomysł i projekt (3 dni) – wspólnie opracowujemy koncepcję lub dostarczamy narzędzi, kompetencji i usług niezbędnych żebyś mógł to zrobić samodzielnie.
  • Projekt pilotażowy (10 – 90 dni) – nikt nie lubi kupować w ciemno, szczególnie jeśli nie jest znany dokładny rezultat projektu i pomysł wymaga częstej weryfikacji. Proponowane jest podejście małych kroków maksymalizując wartość w każdym z nich. Etap ten może mieć charakter iteracyjny.
  • Analiza i budowa rozwiązania produkcyjnego – zaplanowanie poszczególnych kroków i przeprowadzenie pełnego wdrożenia rozwiązania.



Galeria zdjęć

Powrót