Aktualności

2019-06-10

Rozmowy o Californii

O możliwości współpracy przy projekcie budowy w KPT inkubatora California rozmawiano z przedstawicielami Agencji Rozwoju Przemysłu SA.

Budowa Californii Inc., to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, zarówno ze strony start-upów, jak i firm funkcjonujących na rynku, a poszukujących przestrzeni do rozwoju. Przedsiębiorcy wskazują na brak w mieście wolnej infrastruktury biurowej klasy A i jej rozproszenie w różnych lokalizacjach, co blokuje miasto pod kątem rozwoju usług biznesowych. Jest już projekt i pozwolenie na budowę.

Budynek ma mieć powierzchnię ponad 14 tysięcy metrów kwadratowych, z podziemnym parkingiem dla ponad 200 samochodów i odpowiadać ma swoim standardem biurowcom klasy A. Oprócz nowoczesnych powierzchni biurowych, znajdą się tam przestrzenie do nawiązywania biznesowych relacji – konferencyjna, coworkingowa i mentoringowa, a także zaplecze laboratoryjne i socjalne. Część budynku przeznaczona będzie dla funduszy inwestycyjnych działających w otoczeniu okołobiznesowym. Ostatnie piętro w całości stworzy strefę sportowo-rekreacyjną. KPT chce w ten sposób zaoferować nową jakość przedsiębiorcom, którzy będą pracowali nad nowymi technologiami. Koszt inwestycji to ponad 86 mln zł. i jest komplementarna z budową w Kielcach bazy laboratoryjno-badawczej Głównego Urzędu Miar. Było to pierwsze robocze spotkanie w tej sprawie z przedstawicielami Agencji Rozwoju Przemysłu.
Galeria zdjęć

Powrót