Aktualności

2019-05-20

KIS – Kielecki Informator Społeczny

Firma InfoLED, lokator Kieleckiego Parku Technologicznego wprowadza na terenie Kielc cyfrowy system komunikacji wizualnej. Urządzenia staną w przestrzeni miejskich przystanków autobusowych.

Projekt jest niepowtarzalny, ponieważ urządzenie łączy w sobie funkcje nośnika reklamy oraz Inteligentnego Systemu Transportowego i Regionalnego Systemu Ostrzegawczego. Szacuje się, że wyświetlana reklama pozwoli dotrzeć do 90 tysięcy potencjalnych odbiorców, a materiały mogą być publikowane online. Urządzenia KIS zostały odpowiednio zaprojektowane, wdrożono do nich inteligentny system regulujący kontrast i natężenie światła w zależności od warunków pogodowych. Ekrany, na których będzie wyświetlana reklama są odpowiednio usytuowane, doskonale widoczne oraz zapobiegają oślepianiu kierowców i pieszych.

- Pomysł na projekt pojawił się nieoczekiwanie. Pierwszy prototyp urządzenia został zamontowany na dachu samochodu. Urządzenia były testowane przez rok w Warszawie na taksówkach. Aby zwiększyć czas przekazywania reklamy i zapewnić szeroki odbiór emitowanej treści, musieliśmy znaleźć przestrzeń do zamontowania przetestowanej technologii. Wybór padł na przystanki komunikacji miejskiej – wyjaśnia Judyta Drapejkowska, dyrektor marketingu firmy InfoLED.

W Kielcach nie było dotychczas ogólnodostępnego kanału informacji, jakim jest KIS. Dzięki współpracy firmy InfoLED z Wydziałem Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta Kielce, na urządzeniach będzie emitowanych wiele przydatnych mieszkańcom informacji.  W KIS pojawią się komunikaty o charakterze reklamowym, ostrzegawczym i społecznym m.in. informacje o nadchodzących wydarzeniach w mieście, zagrożeniach pogodowych, złej jakości powietrza, korkach i utrudnieniach w ruchu. Wyświetlane tam będą również informacje turystyczne m.in. o ciekawych miejscach do zwiedzania.

- Firma InfoLED będzie czuwać nad wdrożeniem, zarządzaniem i serwisowaniem systemu KIS. Nasza inicjatywa rozwija się w Kieleckim Parku Technologicznym, miejscu przyjaznym biznesowi. Bardzo duże znaczenie dla rozwoju naszego pomysłu miał również bezpośredni udział ówczesnej dyrekcji KPT, a dokładnie Szymona Mazurkiewicza, dzięki któremu nasz projekt ujrzał światło dzienne – mówi Judyta Drapejkowska, dyrektor marketingu firmy InfoLED.

Kieleckie Informatory Społeczne zostaną zamontowane w przestrzeni 48 najczęściej uczęszczanych przystanków na terenie całych Kielc, łącznie w mieście pojawi się aż 96 ekranów. Plany przewidują wprowadzenie urządzenia również w innych miastach w Polsce, w pierwszej kolejności w Warszawie i Krakowie. 

Firma InfoLED przygotowała specjalny rabat powitalny dla Lokatorów KPT ( KPT 30%), którzy będą chcieli zaprezentować swoją reklamę na urządzeniach KIS.

Więcej informacji: http://infoled.pl/

Powrót