Aktualności

2019-05-14

Świadomy kierowca - bezpieczeństwo na drodze

Bezpieczeństwu na drogach i uświadomieniu w tym zakresie kierowców służyć będzie wydarzenie, które 6 czerwca organizują Kielecki Park Technologiczny i Transition Technologies PSC.

Ponad 80% kierowców uważa, że posiada ponadprzeciętne umiejętności kierowania pojazdem, jednocześnie wskazując że przeważająca część pozostałych uczestników ruchu nie radzi sobie za kółkiem dostatecznie dobrze. Już 6 czerwca br. podczas wydarzenia pn. „Godzina dla życia”, będzie można ocenić własne możliwości i zwiększyć świadomość zagrożeń na drodze.

- Kielecki Park Technologiczny jest przyjazny biznesowi i nie tylko. Jesteśmy przyjaźni również wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Wiemy jak ważnym tematem jest zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat bezpiecznej jazdy. Dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę przy organizacji wydarzenia „Godzina dla życia” naszego lokatora, firmy Transition Technologies PSC. Dzięki prelekcjom oraz symulacjom i przygotowanym pokazom, będzie można przekonać się na własnej skórze o zagrożeniach wynikających z nieodpowiednich zachowań za kierownicą – mówi Justyna Lichosik, zastępca dyrektora KPT.

Uczestnicy otrzymają praktyczne informacje m.in. na temat przepisów drogowych oraz dobrych i złych nawyków kierowców. Poruszone zostaną również zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa: zasady zapinania pasów i fotelików dziecięcych, zasady zabezpieczania bagażu w samochodzie czy kwestie bezpieczeństwa rowerzystów. Spotkanie odbędzie się w budynku Orange Inc., w sali Dolina Krzemowa. Start g. 10.30. Natomiast na parkingu przed inkubatorem Skye stanie symulator dachowania.

- Transition Technologies PSC jest firmą, która dba nie tylko o jakość życia pracowników, ale również otaczającą nas społeczność. Stworzyliśmy do tej pory m.in. rozwiązania wspomagające nas podczas wędrówek górskich, ułatwiające codzienne czynności niewidomym, a tym razem skupiliśmy się na kierowcach i poprawie kultury na naszych drogach. Organizujemy wydarzenie, aby uświadomić nam wszystkim liczne ryzyka występujące w ruchu drogowym, szczególnie w okresie wakacyjnym. Jesteśmy pewni, że po szkoleniu będziemy mogli podejmować decyzje zwiększające bezpieczeństwo za kierownicą, dla dobra nas wszystkich - mówi Wojciech Wąsik, kierownik Oddziału Transition Technologies PSC w Kielcach.

Podczas spotkania będzie można wypróbować symulator dachowania i na własnej skórze sprawdzić co dzieje się z kierowcą i pasażerem podczas dachowania! Spotkanie poprowadzą eksperci reprezentujący największy w Polsce mobilny projekt edukacyjny - Świadomy Kierowca.

Do wydarzenia włączyli się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji. Przygotują na tę okoliczność tor z alkogoglami i narkogoglami oraz zaprezentują filmy edukacyjne.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się poprzez Formularz zgłoszeniowy.

Powrót