Aktualności

2019-04-11

Złoty Medal dla CABIOMEDE

Złoty Medal XV Targów Medycyny Weterynaryjnej Vetmedica otrzymała firma CABIOMEDE, operator Centrum Druku 3D Kieleckiego Parku Technologicznego.

 - Wyróżnieni zostaliśmy za „Modele anatomiczne w technologii druku 3D”. Złoty Medal jest dla nas o tyle istotny, że w branży weterynarii działamy zaledwie od kilku miesięcy i jest to dla nas ogromny sukces, gdyż udało nam się pokonać graczy obecnych na rynku co najmniej od kilku lat – mówi Mateusz Pawlik, prezes Zarządu CABIOMEDE.

Vetmedica to Targi Medycyny Weterynaryjnej odbywające się od 15 lat są jednymi z największych tego typu wydarzeń w kraju. Co roku gromadzą w jednym miejscu ponad tysiąc lekarzy weterynarii oraz producentów sprzętu i leków. Równolegle z targami organizowany jest Kongres Praktyki Weterynaryjnej - Vetforum. Podczas sesji naukowych wykłady i warsztaty prowadzą znakomici naukowcy z całego świata, lekarze praktycy oraz przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu.

CABIOMEDE specjalizuje się w projektowaniu produktów „szytych na miarę” oraz wykorzystaniu technologii szybkiego prototypowania w procesie optymalizacji produkcji. Przygotowuje także modele anatomiczne pozwalające chirurgom na zaplanowanie zabiegu operacyjnego, które opracowywane są na podstawie wyników Tomografii Komputerowej i tworzone w procesie druku 3D. Firma oferuje również indywidualnie tworzone wózki inwalidzkie dla zwierząt, które cechuje bardzo niska waga.

Jako operator Centrum Druku 3D KPT firma nakierowuje Centrum na branżę medyczną i weterynaryjną z możliwością świadczenia usług także dla innych branż. Dodatkową formą wykorzystania Centrum jest oferta szkoleniowa - dla szkół podstawowych, średnich i dla biznesu

Szczegóły znajdują się na stronie KPT w zakładce Centrum Druku 3D.
Galeria zdjęć

Powrót