Aktualności

2019-04-08

Kieleckie Dni Informatyki za nami!

Ponad 200 uczestników wzięło udział w Kieleckich Dniach Informatyki organizowanych przez Kielecki Park Technologiczny i Politechnikę Świętokrzyską we współpracy z firmami z branży IT.

Warsztaty i prelekcje przyciągnęły pierwszego dnia KDI (3 kwietnia) pasjonatów branży i nie tylko. Łącznie 28 ekspertów przeprowadziło 10 prelekcji i 6 warsztatów, w których udział wzięło ponad 100 osób. Zajęcia poprowadzili przedstawiciele takich firm, jak Transition Technologies PSC, Altar, Infover, ITM Code, VirtusLab, Albit, WN Legal, Britenet, a dotyczyły one takich zagadnień, jak: architektura, języki programowania, technologie i systemy korporacyjne, a także IT w biznesie.
Tego samego dnia odbył się wykład Wojciecha Macha z GFT Poland i był swoistym wprowadzeniem do panelu dyskusyjnego nt. ewolucji form zatrudnienia i współpracy w branży IT.

W drugiej części dnia w Instytucie Dizajnu odbył się kolejny TechKlub Kielce. Podczas spotkania można było poznać największe mity nt. pracy w IT i zmieniające się podejście do analizy danych oraz dowiedzieć się jak wygląda wprowadzanie chatbota w urzędzie.

W drugim dniu (4 kwietnia) odbył się Świętokrzyski Test z Informatyki edycja 2019. Studenci oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych mogli sprawdzić swoją wiedzę, umiejętności informatyczne oraz stopień przygotowania do podjęcia pracy w sektorze IT. W teście wzięło udział 111 uczestników.

Wyniki testu w kategorii studenci:

  1. Karol Ślusarz, Politechnika Świętokrzyska
  2. Patrycjusz Mania, Politechnika Świętokrzyska
  3. Krzysztof Adamczyk, Politechnika Świętokrzyska

Wyniki testu w kategorii uczeń:

  1. Wójcik Mateusz (95%), Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie
  2. Piotr Wieczorek (80%), Zespół Szkół Informatycznych im. gen. Józefa Hauke Bosaka w Kielcach
  3. Biesiada Jakub (70%), Zespół Szkół Informatycznych im. gen. Józefa Hauke Bosaka w Kielcach – zwycięzca dogrywki
    Kateusz Piotr (70%), Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Reja w Skarżysku-Kamiennej
    Terelak Radosław (70 %), Zespół Szkół Elektrycznych im. Ryszarda Kaczorowskiego w Kielcach

Partnerami merytorycznymi testu i fundatorami nagród były firmy Altar, Transition Technologies PSC oraz Infover. Najlepsi studenci i uczniowie otrzymali cenne nagrody rzeczowe.  Pracownicy ITM Code przygotowali natomiast system do sprawdzania testów i analizy wyników.  W oczekiwaniu na werdykt, uczestnicy mogli skorzystać z warsztatów Cisco dot. rozwiązań Cisco Collaboration.

W tym roku po raz pierwszy zorganizowano również Świętokrzyski Test z Informatyki dla Juniorów, który odbył się w Zespole Szkół Elektrycznych im. Ryszarda Kaczorowskiego w Kielcach. Nagrody dla najlepszych uczniów szkół podstawowych ufundowane zostały przez firmę Infover S.A. oraz Urząd Miasta Kielce.

KDI wsparli partnerzy – znane i cenione w regionie firmy z branży IT. Partnerami platynowymi były firmy Altar i Transition Technologies PSC. Złotymi partnerami zostali Infover, Producer, ITM Code oraz firma CISCO. Partnerem głównym wydarzenia było Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Kielce.
Pozostali partnerzy: PLUMI, Albit Software, Britenet,  VirtusLab, WN Legal, koło naukowe XOR, Energetyczne Centrum Nauki KPT, Zespół Szkół Elektrycznych oraz Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Patronaty honorowe: Wojewoda Świętokrzyski, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Prezydent Miasta Kielce

Patronaty medialne: Meloradio, Radio eM Kielce, ITV Kielce, Radio Kielce

Strona internetowa Kieleckich Dni Informatyki: www.kieleckiedniinformatyki.pl

 
Galeria zdjęć

Powrót