Aktualności

2019-01-21

Kieleckie Dni Informatyki

Warsztaty, dyskusje i test wiedzy – to elementy Kieleckich Dni Informatyki, które w dniach 3 i 4 kwietnia organizują Kielecki Park Technologiczny i Politechnika Świętokrzyska.

Kielecki Park Technologiczny to przede wszystkim miejsce oferujące wsparcie dla firm, zwłaszcza tych na początku biznesowej drogi. Park również rozwija specjalizację informatyczną, między innymi dzięki działającemu w KPT Centrum Kompetencji ICT. Branżę informatyczną reprezentuje dziś większość firm, będących Lokatorami KPT.

Oprócz wsparcia biznesowego, KPT realizuje również projekty polegające na współpracy biznesu i nauki. Świętokrzyski Test z Informatyki był wspólnym przedsięwzięciem Kieleckiego Parku Technologicznego i Politechniki Świętokrzyskiej. W tym roku odbędzie się druga, rozszerzona edycja projektu - Kieleckie Dni Informatyki.

KDI to dwudniowe wydarzenie z branży informatycznej, bogate w warsztaty, dyskusje i działania o charakterze edukacyjnym. Młodzież z województwa świętokrzyskiego będzie mogła dodatkowo sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności informatyczne oraz stopień przygotowania do podjęcia pracy w sektorze IT. W zeszłorocznej edycji wzięło udział ponad 70 uczniów i 40 studentów z województwa świętokrzyskiego. Oprócz działań edukacyjnych, nie zabraknie również czasu na owocny networking biznesowy dla firm.

Kielecki Park Technologiczny angażuje się w obszary istotne dla regionu świętokrzyskiego. Taką właśnie jest branża informatyczna, obecna dziś praktycznie w każdym aspekcie naszego życia, wspierająca wszystkie dziedziny nauki i biznesu. Bardzo ważne jest dla nas kształcenie specjalistów w tym obszarze. Co więcej, KPT to lider horyzontalnej inteligentnej specjalizacji regionalnej w zakresie IT/ICT, dlatego włączamy się w organizację pierwszej edycji Kieleckich Dni Informatyki. Element rywalizacji w testach, a także interesujące warsztaty i inspirujące spotkania, to z pewnością atrakcyjna propozycja dla uczestników wydarzenia. – mówi Justyna Lichosik, zastępca dyrektora Kieleckiego Parku Technologicznego.

Wydarzenie, które organizujemy wspólnie z KPT, przede wszystkim ma ułatwić młodzieży i studentom kontakt z przyszłymi pracodawcami. Chcemy zainteresować absolwentów szkół średnich tematyką związaną z branżą IT oraz zaprezentować możliwości kształcenia na naszej uczelni. Przy ogromnym wsparciu przedsiębiorstw działających w tym sektorze gospodarki wciąż rozwijamy kierunek informatyka.  W zeszłym roku nasi studenci mogli pracować wspólnie z ekspertami z firmy Transition Technologies PSC w ramach jednego z przedmiotów, dzięki współpracy z firmą CISCO sukcesem zakończyło się uruchomienie nowej specjalności Teleinformatyka.  – mówi profesor Wiesław Trąmpczyński, rektor Politechniki Świętokrzyskiej.

KDI wsparli partnerzy – znane i cenione z regionie firmy z branży IT. Partnerami platynowymi, którzy ufundują 3 pierwsze nagrody w teście dla studentów są Altar sp. z. o. o., Transition Technologies PSC.

Złotymi partnerami zostali Infover, który ufunduje nagrody dla 3 najlepszych uczniów,  Producer, który stworzy stronę internetową, ITM Code, który zaprojektuje aplikację do sprawdzania testów oraz firma CISCO, która przeprowadzi wartościowe warsztaty na Politechnice Świętokrzyskiej podczas drugiego dnia wydarzenia.

Partnerami wydarzenia zostały firmy: PLUMI, Albit Software, VirtusLab, WN Legal oraz koło naukowe XOR.

PATRONATY HONOROWE: Wojewoda Świętokrzyski, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Urząd Miasta Kielce

PATRONATY MEDIALNE: Meloradio, RadioEm, ITV Kielce, Radio Kielce

Wkrótce dostępny będzie wstępny harmonogram wydarzenia.

Powrót