Aktualności

2019-01-07

Transition Technologies PSC stworzył serwis do wynajmowania pracowników

Nowoczesną platformę umożliwiającą przedsiębiorstwom szybkie i efektywne pozyskanie wysokiej klasy specjalistów i znalezienie partnera biznesowego stworzyła firma Transition Technologies PSC, lokator Kieleckiego Parku Technologicznego.

Serwis o nazwie Benchout to odpowiedź na konkretne potrzeby przedsiębiorstw, głównie z branży IT. Te po zalogowaniu się mogą wynajmować usługi pracowników. - Naszym celem jest budowanie partnerskich relacji między przedsiębiorstwami, które chcą wynająć swoich specjalistów oraz tych którzy szukają fachowców do konkretnego zadania, czy projektu – tłumaczy Andrzej Tabara, kierownik projektu. Podkreśla, że firmy które chcą zarejestrować się na portalu są wcześniej weryfikowane. - Często zdarza się, że pracownicy, którzy zakończyli prace nad projektem lądują na tzw. „Ławce”, czyli bez konkretnych zadań, lub angażowani są w mało ciekawe dla nich przedsięwzięcia, które nie przekładają się na zyski przedsiębiorstwa. Platforma daje możliwość wynajęcia ich usług innej firmie, która w danym momencie poszukuje takiego specjalisty. Jest to rozwiązanie o wiele lepsze niż rekrutacja nowego specjalisty, która trwa dość długo i jest bardzo kosztowna. Łatwiej jest więc wynająć pracownika lub ogólnie zlecić część prac na zewnątrz – dodaje Andrzej Tabara.

Proces znalezienia pracownika za pośrednictwem portalu Benchout jest prosty i szybki. Można łatwo i dokładnie sprawdzić kompetencje danego pracownika, z jakiej jest firmy, kiedy jest dostępny i za jaką stawkę. Po wstępnym jego wynajęciu, możliwy będzie sprawny kontakt z firmą w celu podpisania umowy wynajmu, współpracy, zakazu konkurencji itp.

Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT podkreśla, że obecnie rynek pracy ma różne potrzeby i ważne jest, by firmy je dostrzegały i szybko reagowały. – Cieszę się, że nasi Lokatorzy wprowadzają nowoczesne rozwiązania biznesowe, takie jak elastyczne formy zatrudnienia. Są one niewątpliwie dla pracodawców atrakcyjną alternatywą, a pracownikom dają możliwość nabywania nowych doświadczeń. Myślę, że platforma zyska zainteresowanie branży IT, w której eksperci są obecnie tak bardzo poszukiwani mówi dyrektor KPT.

Andrzej Tabara zauważa, że podobne rozwiązania funkcjonują już na światowym rynku. Są jednak przeznczone w głównej mierze dla tzw. wolnych strzelców, czyli niezależnych specjalistów świadczących usługi na zamówienie. W przypadku tego serwisu chodzi o komunikację i współpracę na linii firma – firma. To przedsiębiorstwo świadczy swoim imieniem o jakości usług, co daje o wiele większą pewność co do realizacji zleconych zadań, niż w przypadku współpracy z wolnymi strzelcami.

Więcej: https://www.benchout.com/

Transition Technologies PSC należy do Grupy Kapitałowej Transition Technologies, firmy z branży IT o ponad 25-letniej tradycji. Siedziba TTPSC znajduje się w Kieleckim Parku Technologicznym, a firma specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań IT dla przemysłu. Szczególnie Connected Product Lifecycle Management i zastosowaniu w przemyśle najnowszych technologii Internetu Przedmiotów (IoT) i Rozszerzonej Rzeczywistości (AR), dzięki którym nasi Klienci mogą realizować koncepcję Przemysłu 4.0.

Powrót