Aktualności

2018-12-21

Duże zainteresowanie przygotowaniem projektu inkubatora Rotterdam

Jedenaście firm zainteresowanych jest przygotowaniem dokumentacji projektowej inkubatora logistycznego Rotterdam INC.

Do Kieleckiego Parku Technologicznego, w ogłoszonym przetargu, wpłynęły oferty z Warszawy, Krakowa, Rzeszowa, Lublina oraz kilka z Kielc. - Jesteśmy w momencie kiedy Park osiągnął już stabilną pozycję i stał się miejscem rozpoznawalnym, kojarzonym z najwyższymi standardami. Zainteresowanie ze strony firm lokowaniem tu swoich biznesów jest ogromne, dlatego o przyszłości musimy myśleć wielotorowo. Stąd nasze działania nie tylko w kierunku budowy nowych przestrzeni biurowych, ale także udostępnianiu terenów pod inwestycje. Równocześnie ruszamy z pomysłem budowy inkubatora logistycznego – mówi Szymon Mazurkiewicz. Dodaje, że miejsce to potrzebne jest przedsiębiorcom, które w Parku dynamicznie się rozwijają i oprócz biur potrzebują magazynów. – To nie będzie jednak standardowy obiekt, ale oparty  na inteligentnych rozwiązaniach informatycznych. Chodzi o to, by jak najbardziej ułatwić przedsiębiorcom korzystanie z niego. By mogli szybciej przyjmować i składować dostawy oraz poprawić dokładność procesu kompletowania zamówień – tłumaczy dyrektor.

Inkubator będzie mieć ok. 2200 mkw. powierzchni, stałą rampę przeładunkową, windę towarową oraz przestrzeń my móc jak najswobodniej poruszać się wózkami paletowymi i elektrycznymi. Całość podzielona zostanie na pomieszczenia magazynowe o różnej wielkości  do 200 mkw. Znajda się tam również garaże. Najemcy będą korzystać miejsca za pomocą aplikacji.

Procedury związane z budową ruszą wiosną 2019 r. Całość może być gotowa w czerwcu 2020 r. Inwestycja otrzymała dofinasowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Powrót