Aktualności

2018-12-17

II edycja Konkursu na najlepszą pracę dyplomową

Do 28 lutego 2019 roku można nadsyłać zgłoszenia do Konkursu na najlepszą pracę dyplomową w roku akademickim 2017/18. Przedsięwzięcie po raz drugi organizują Kielecki Park Technologiczny i Politechnika Świętokrzyska.

W konkursie mogą wziąć udział studenci PŚk, wydziałów: Budownictwa i Architektury, Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki, Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki, Mechatroniki i Budowy Maszyn oraz Zarządzania i Modelowania Komputerowego. Konkurs dotyczy obronionych w roku akademickim 2017/2018 prac inżynierskich, licencjackich i magisterskich z 11 obszarów, takich jak: inżynieria środowiska, odnawialne źródła energii, elektrotechnika, informatyka, mechatronika, transport, ekonomia, inżynieria produkcji, budownictwo, architektura, mechanika i budowa maszyn. Do każdego z tych obszarów przydzielony zostanie partner. Od samego początku w projekt zaangażowała się firma Transition Technologies Psc, która jest partnerem w branży informatycznej. Trwają rozmowy z pozostałymi firmami. - Partnerzy przekażą nagrody - rzeczowe lub pieniężne. Każdy z nich będzie oceniał prace z punktu widzenia praktyka, a tym samym określi stopień przygotowania absolwenta do rozpoczęcia drogi zawodowej. Najważniejsze jest jednak to, że konkurs to szansa dla młodych ludzi na zdobycie cennego doświadczenia. Przedsiębiorcy natomiast mogą poznać potencjał absolwentów opuszczających mury uczelni - mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT.

- Konkurs na najlepszą pracę dyplomową to kolejny wspólny projekt Politechniki Świętokrzyskiej i Kieleckiego Parku Technologiczny, który ma wspomagać naszych studentów i absolwentów na początku ich kariery zawodowej. Inicjatywa została bardzo dobrze przyjęta przez środowisko akademickie. Do udziału w tym przedsięwzięciu udało nam się zaprosić wiele znanych i cenionych w regionie firm. Jestem przekonany, że doświadczenie zdobyte podczas praktyki i staży w przedsiębiorstwach, z którymi współpracujemy zwiększa szanse na znalezienia dobrej pracy, w której nasi absolwenci mogą liczyć na wysokie zarobki i rozwój osobisty - mówi prof. dr hab. inż. Wiesław Trąmpczyński, rektor Politechniki Świętokrzyskiej. Dodaje, że według badań losów absolwentów, które uczelnia prowadzi, 95 procent absolwentów PŚk znajduje zatrudnienie w pierwszym roku od ukończenia nauki, a ponad 50 proc. pracuje w zawodzie już w trakcie studiów. - To bez wątpienia efekt zacieśniania współpracy świata biznesu i nauki oraz element wieloletniej, wielotematycznej i bardzo dobrej współpracy Politechniki z KPT - podkreśla rektor.

Prace w wersji elektronicznej (na płycie CD) z formularzem zgłoszeniowym należy dostarczyć do 28 lutego 2019 r. na adres Akademickiego Centrum Kariery Politechniki Świętokrzyskiej, al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7, 25-314 Kielce, bud. C, pok. 3.32.

Laureatów konkursu poznamy podczas uroczystej gali, która planowana jest w maju.

Honorowy patronat: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Prezydent Miasta Kielce

Patronat medialny: Radio Kielce, Echo Dnia, Gazeta Wyborcza Kielce, Tv Świętokrzyska. 

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy

Oświadczenie autora pracy

Powrót