Aktualności

2019-02-22

Ocenią najlepsze prace studentów PŚk

Do 18 marca przedłużony został termin składania zgłoszeń do Konkursu na najlepszą pracę dyplomową w roku akademickim 2017/18. Przedsięwzięcie po raz drugi organizują Kielecki Park Technologiczny i Politechnika Świętokrzyska.

W konkursie mogą wziąć udział studenci PŚk, wydziałów: Budownictwa i Architektury, Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki, Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki, Mechatroniki i Budowy Maszyn oraz Zarządzania i Modelowania Komputerowego. Konkurs dotyczy obronionych w roku akademickim 2017/2018 prac inżynierskich, licencjackich i magisterskich z 11 obszarów, takich jak: inżynieria środowiska, odnawialne źródła energii, elektrotechnika, informatyka, mechatronika, transport, ekonomia, inżynieria produkcji, budownictwo, architektura, mechanika i budowa maszyn. Do każdego z tych obszarów przydzielony zostanie partner. Od samego początku w projekt zaangażowała się firma Transition Technologies PSC, która jest partnerem w branży informatycznej. W tej edycji prace z zakresu architektury oceniać będzie pracownia architektoniczna Detan, a w branży budownictwo Anna-Bud.

- Konkurs na najlepszą pracę dyplomową to kolejny wspólny projekt Politechniki Świętokrzyskiej i Kieleckiego Parku Technologiczny, który ma wspomagać naszych studentów i absolwentów na początku ich kariery zawodowej. Inicjatywa została bardzo dobrze przyjęta przez środowisko akademickie. Do udziału w tym przedsięwzięciu udało nam się zaprosić wiele znanych i cenionych w regionie firm. Jestem przekonany, że doświadczenie zdobyte podczas praktyki i staży w przedsiębiorstwach, z którymi współpracujemy zwiększa szanse na znalezienia dobrej pracy, w której nasi absolwenci mogą liczyć na wysokie zarobki i rozwój osobisty - mówi prof. dr hab. inż. Wiesław Trąmpczyński, rektor Politechniki Świętokrzyskiej. Dodaje, że według badań losów absolwentów, które uczelnia prowadzi, 95 procent absolwentów PŚk znajduje zatrudnienie w pierwszym roku od ukończenia nauki, a ponad 50 proc. pracuje w zawodzie już w trakcie studiów. - To bez wątpienia efekt zacieśniania współpracy świata biznesu i nauki oraz element wieloletniej, wielotematycznej i bardzo dobrej współpracy Politechniki z KPT - podkreśla rektor.

Prace w wersji elektronicznej (na płycie CD) z formularzem zgłoszeniowym należy dostarczyć do 18 marca 2019 r. na adres Akademickiego Centrum Kariery Politechniki Świętokrzyskiej, al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7, 25-314 Kielce, bud. C, pok. 3.32.

Laureatów konkursu poznamy podczas uroczystej gali, która planowana jest w maju.

Honorowy patronat: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Prezydent Miasta Kielce

Patronat medialny: Radio Kielce, Echo Dnia, Gazeta Wyborcza Kielce, Tv Świętokrzyska. 

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy

Oświadczenie autora pracy

Powrót