Aktualności

2018-11-15

Rozwijali kompetencje przyszłości

Jak w sposób kreatywny rozwiązywać problemy mogli dowiedzieć się uczestnicy warsztatów organizowanych przez KPT w ramach Festiwalu Design Thinking Week.

DTW na terenie całego kraju organizuj Stowarzyszenie Top 500 Innvoators od 2014 roku. Jest to festiwal projektowania innowacyjnych rozwiązań, który, w myśl metodyki design thinking, z roku na rok intensywnie pracuje, by stawać się lepszym i przychylniejszym dla swoich użytkowników. Tym razem w ramach festiwalu przygotowano możliwość samooceny w zakresie kluczowych kompetencji przyszłości: empatii i współpracy. Uczestnicy DTW poza diagnozą, otrzymaali również wytyczne jak rozwijać te kompetencje budując własną ścieżkę kariery.

Kielecki Park Technologiczny włączył się do akcji po raz drugi. Uczestnicy zorganizowanych warsztatów  mieli okazję poznać kluczowe etapy procesu: odkrywanie (empatyzacja), definiowanie problemu, generowanie rozwiązań, prototypowanie i testowanie. Każdy etap procesu poprzedzony został krótkim wstępem teoretycznym. Spotkanie było okazją do znalezienia odpowiedzi na m.in. na pytania jak definiować odbiorców działań, czym charakteryzuje się dobrze zdefiniowany problem projektowy, jak szukać wychodzących poza schematy rozwiązań. Nie zabrakło także praktycznych wskazówek dotyczących wykorzystywania design thinking w firmie.

Szkolenia realizowane były także w ramach projektu ITTA - International Technology Transfer Academy (Międzynarodowa Akademia Transferu Technologii) finansowanego z Programu Erasmus+. KPT realizuje go z partnerami z Turcji, Słowenii, Chorwacji i Bułgarii. Więcej o projekcie: https://bit.ly/2NvJwMH 

Design Thinking to metodyka, która poprzez wczucie się w rozmowę, badanie, a przede wszystkim podążanie za użytkownikami, pozwala odkryć dotąd nierozpoznane potrzeby i dostosować rozwiązania do tego, czego użytkownik ostateczny rzeczywiście oczekuje. Wszystko to w dobrym klimacie, pracując w zespołach z ludźmi, którzy podzielają pasję, są otwarci i kreatywni.
Galeria zdjęć

Powrót