Aktualności

2018-11-07

Sourceful rozwija Technologię blockchain w KPT

Działają w Parku od prawie 2 lat. Są specjalistami w technologii blockchain i chcą do niej przekonać coraz więcej polskich firm. Sourceful ICT to międzynarodowa firma programistyczna bazująca na połączeniu rynku holenderskiego i polskiego.

Sourceful ICT dostarcza wysokiej jakości oprogramowania dla holenderskiego sektora FinTech. Posiada dwa oddziały – w Polsce, ten w Kieleckim Parku Technologicznym, oraz w Holandii. Proces wytwarzania oprogramowania odbywa się w Kielcach. Spółka istnieje od początku 2017 r., ale tworzą ją ludzie z doświadczeniem, najlepsi eksperci specjalizujący się w wytwarzaniu oprogramowania. O ugruntowanej pozycji może świadczyć fakt, że firma jest członkiem FinTech Group, jednego z prężniej rozwijających się ruchów FinTech w Europie. Poza działalnością skupioną stricte na pracach analitycznych, developerskich i projektowych, firma aktywnie udziela się w środowisku branżowym. Organizuje też szereg eventów technologicznych dla kieleckiej społeczności entuzjastów IT.

Sourceful stawia przede wszystkim na technologie, które są świeże, skalowalne, bezpieczne, jak technologia blockchain bazująca na transparentnych protokołach blokowych, które umożliwiają przesyłanie informacji w sposób bezpieczny, transparentny i szybszy. Rozwiązania oparte o blockchain pozwalają usprawnić obecnie istniejące. Jednym z krajów, gdzie technologia rozwija się w ogromnym tempie jest Holandia. Polska, ze względu na brak regulacji prawnych, jest w tyle i to właśnie takie firmy jak Sourceful ICT chcą to zmienić i przekonać, że bez takich innowacyjnych rozwiązań tutejsze przedsiębiorstwa będą się wolniej rozwijać.

Z myślą o wszystkich zainteresowanych tą tematyką firma organizuje Hands on Tech - Blockchain Meetup Kielce, pierwsze takie spotkanie poświęcone właśnie blockchain. Wydarzenie dobędzie się 19 listopada o godz. 18.00 w klubie Czerwony Fortepian. Rejestracja odbywa się poprzez stronę: https://handsontech.konfeo.com/pl/groups

Tymczasem zespół pracuje nad autorskim rozwiązaniem pod nazwą Smart Contracting App, które ma pozwolić na zwiększenie produktywności i efektywności procesów kontraktowych z zachowaniem najwyższego standardu bezpieczeństwa za pośrednictwem technologii blockchain. Aplikacja ma łączyć ze sobą funkcję pracy nad projektami kontraktów, organizacji i archiwizacji wszelkich dokumentów, negocjacji warunków, zautomatyzowanych weryfikacji oraz pieczętowania za pośrednictwem tzw. Blockchain Timestamp. 

Powrót