Aktualności

2018-05-30

Specjaliści rynku MedTech w Wirtualnym Inkubatorze KPT

Medinice tworzą profesjonaliści z obszaru medycyny, badań klinicznych, prawa oraz finansów. W swoim portfolio spółka ma już kilkanaście projektów z branży medycznej będących na różnych etapach rozwoju. Firma dołączyła do lokatorów Wirtualnego Inkubatora KPT.

Misją Medinice jest tworzenie innowacyjnych, bezpiecznych i małoinwazyjnych rozwiązań, które poprawiają komfort życia pacjentów i ułatwiają pracę personelowi medycznemu.

Wirtualny Inkubator Kieleckiego Parku Technologicznego daje możliwość dołączenia do społeczności lokatorów bez konieczności fizycznej obecności w siedzibie Parku. Prestiżowy adres to dla nich największa korzyść z tej usługi. Oferta skierowana jest do firm, które potrzebują opieki biznesowej, ale nie muszą wynajmować powierzchni. Z oferty tej skorzystała spółka Medinice. Sanjeev Choudhary, prezes Medinice podkreśla, że KPT ma dziś wszystko, czego potrzebują innowacyjne spółki. - Liczymy, że możliwości, jakie daje nam Park, pomogą nam w osiągnięciu globalnego sukcesu – dodaje.

Spółka powstała w 2012 r. Wkrótce zadebiutuje na rynku NewConnect. - W swoim portfolio mamy już kilkanaście projektów będących na różnych etapach rozwoju. Swoją ofertę kierujemy do dużych globalnych firm zajmujących się produkcją urządzeń wykorzystywanych w zabiegach kardiologicznych. Działamy na bardzo atrakcyjnym rynku. Problemy kardiologiczne w największym stopniu dotyczą społeczeństw w krajach wysoko rozwiniętych. Jednocześnie wydatki na zabiegi kardiologiczne i kardiochirurgiczne stanowią tam istotną część rynku zabiegów medycznych. Utrzymujący się trend starzenia się społeczeństw wspiera wzrost popytu na urządzenia, nad którymi pracujemy - tłumaczy prezes Medinice . Dodaje, że według prognoz rynkowych globalny rynek MedTech segmentu kardiologii w 2022 r. będzie warty 62,3 mld USD. Oznacza to, że w najbliższych latach rynek ten będzie rósł średniorocznie o blisko 6 proc. Z uwagi na swoje zastosowanie, produkty Medinice mają dużą szansę na refundację.

Zespół tworzą profesjonaliści z obszaru medycyny, badań klinicznych, prawa oraz finansów. Sanjeev Choudhary podkreśla, że pozwala to Medinice tworzyć rozwiązania lepsze i bezpieczniejsze w stosunku do obecnie używanych na świecie urządzeń w kardiologii i kardiochirurgii. Co ważne, radę naukową Medinice tworzą wybitni specjaliści m.in.: prof. Sebastian Stec, kardiolog, badacz i wynalazca, prof. Piotr Suwalski kardiochirurg, naukowiec oraz innowator oraz Paul Gründeman, badacz i wynalazca, wykładowca na Pekińskim Uniwersytecie Medycznym oraz na Uniwersytecie Medycznym w Utrecht.

- W Kieleckim Parku Technologicznym jest wiele ciekawych firm. Jesteśmy otwarci na współpracę z nimi. Najbardziej interesuje nas oczywiście branża medyczna, inżynieria medyczna, inżynieria 3D itp. – podsumowuje Sanjeev Choudhary.

Więcej: www.medinice.pl

Powrót