Aktualności

2017-07-24

Poszukiwany, poszukiwana… Nowy portal Kieleckiego Parku Technologicznego

Kielecki Park Technologiczny uruchomił nowoczesny serwis internetowy dedykowany przedsiębiorcom, studentom oraz absolwentom i osobom bezrobotnym.

praca.technopark.kielce.pl to odpowiedź z jednej strony na potrzeby pracodawców, którzy mają trudności z szybkim i tanim dotarciem do szerokiego grona wykwalifikowanej kadry, a z drugiej - młodych ludzi, którzy poszukują możliwości zdobycia pracy i cennego doświadczenia zawodowego. – To platforma wymiany informacji pomiędzy pracodawcami i potencjalnymi pracownikami. Mamy świadomość, że portal dopiero startuje, dlatego na chwilę obecną baza ofert pracy i CV jest uzupełniana. Wierzymy, że narzędzie to ma potencjał i z czasem zyska na popularności. Portal jest bowiem naszą reakcją na zapotrzebowanie ze strony rynku, ale przede wszystkim ze strony firm – lokatorów KPT, dlatego w pierwszej kolejności udostępniliśmy go właśnie im, by na bieżąco zamieszczali swoje oferty. Z czasem będziemy chcieli go udostępnić szerszemu gronu przedsiębiorców – tłumaczy Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

Serwis podzielony został na dwie części. Zarówno pracodawcy, jak i osoby poszukujące zatrudnienia mogą zakładać swoje konta i zarządzać nimi. Co ważne, każdy może z niego korzystać nieodpłatnie. Przedsiębiorcy dodają aktualne oferty pracy, praktyk oraz staży, a także informacje o firmie, a potencjalni pracownicy mają możliwość zamieszczenia CV. – Wszelkie dane osobowe są chronione. Jeśli na przykład pracodawca będzie chciał się skontaktować z kandydatem, zrobi to tylko poprzez wysłanie wiadomości email za pośrednictwem portalu – tłumaczy Szymon Mazurkiewicz.

W serwisie znajduje się wyszukiwarka ofert według słów kluczowych, np. nazwy firmy czy stanowiska. Strona jest przejrzysta i prosta w obsłudze. – Nie czekamy na koniec wakacji. Już teraz ruszamy z promocją portalu wśród studentów i absolwentów kieleckich uczelni. Informację o serwisie chcemy także rozpowszechnić za pośrednictwem urzędów pracy – dodaje dyrektor KPT.

Powrót